ПАНАКС (Panax)

Submitted by admin on Чтв, 01/15/2015 - 17:13

ПАНАКС (Panax), рід багаторічних трав сімейства аралієвих (Araliaceae), які ростуть у лісах північної помірної зони. Висота 30-40 см, листя пальчасто-складні, квітки дрібні зеленуваті, плоди - червоні кістянки. Панакс женьшень, або просто женьшень (Panax schinseng), родом з Далекого Сходу. З давніх часів використовується в Китаї як лікарська рослина.

У 1716 в Канаді був відкритий панакс п'ятилистковий, чи американський женьшень (P. quinquefolium), який зараз експортується в Китай. Обидва види розводять заради кореня, часто формою нагадує фігуру людини. Сильно діючих біологічно активних речовин в корені ПАНАКС не виявлено. Наукова назва роду походить від грец. панацея - ліки від усіх хвороб, а з китайської «женьшень» перекладається як «корінь-людина».

Однією з ботанічних характеристик женьшеню є те, що він має дуже специфічні вимоги для успішного вирощування. Дуже важко адаптувати женьшень до нових умов і вирощувати у новому природньому середовищі. При такому вирощуванні, його форма, якість і ефективність буде істотно відрізнятися від женьшеню, який росте природно.

У зв'язку з цим, Корея є найкращим місцем для вирощування женьшеню і корейський женьшень вважається кращим у світі.

Comments